D Družina

Mgr. Pavlína Majerová
Mgr. Pavlína MajerováTel: +420 776 002 011majerkap@seznam.cz
Gabriela Gabrhelová
Gabriela GabrhelováTel: +420 723 380 508Gabrhelova1@seznam.cz


Odpolední družina
od 11:00  do 16:00

Celorepubliková soutěž školních časopisů

Celorepubliková soutěž školních časopisů je postupová soutěž. Je otevřená pro všechny, kteří vydávají časopisy nebo noviny v tištěné nebo elektronické podobě pro své spolužáky, kamarády.  Soutěž je zařazena do oficiálních soutěží Talent centra Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Pro účast v celorepublikové části soutěže je potřeba úspěšně projít krajským kolem. (Náš školní časopis Papjérky získal 1. místo ve Zlínském kraji v kategorii I.a II. stupeň ZŠ a byl oceněn za nejlepší obsah a nejlepší titulku.)

1. prosince 2016 v Brně proběhlo vyhlášení výsledků již desátého ročníku soutěže. Akce probíhala v aule Střední školy polytechnické a organizátoži soutěže měli pro žáky a jejich pedagogický doprovod připraveny workshopy. Z pěti přednášek jsme si vybrali tři:

- Smích, pláč a noviny Mgr. Lenka Waschková Císařová, Ph.D. Katedra mediálních studií a žurnalistiky, Fakulta sociálních studií, Masarykova univerzita

- Komiksy a digitální umění Zuzana Lipowská (redaktorka školního časopisu Ámos)

- Referát Vojtěch Bílek (TEEN Knihovny Jiřího Mahena v Brně)

Po workshopech proběhlo vyhlášení výsledků. Konkurence byla opravdu veliká - celkem 486 soutěžních časopisů, mnohé z velkých škol krajských měst. Papjérky však nezapadly a získaly krásné třetí místo v kategorii webové časopisy. Účast v soutěži byla pro nás velice přínosná hlavně proto, že jsme získali potřebný objektivní pohled, srovnání s jinými, úspěšnějšími časopisy a inspiraci ke změnám, které chceme hned aplikovat.