Z Zahrada

Naše zážitky ze zahrady

Posíláme několik postřehů a zážitků třeťáků ze zahrady.

Sázení v pátek

V pátek jsme první hodinu psali test z prvouky. Druhou hodinu přijeli rodiče paní učitelky. Šli jsme se do šatny převléct do pracovního a já s Markem jsme šli z auta vzít věci, které budeme sadit. Potom jsme šli do garáže vzít věci – motyky, konve, hrábě, rýč, lopatu, kýble a rukavice a šli jsme do zahrady. Vzali jsme si rukavice a já s Jirkou, Markem, Filipem a Adamem jsme dělali chodník. A udělali jsme taky políčko a sadili jsme mochyně, fazolové lusky, ředkvičky, mrkev, bylinky a dokonce dýni máslovou, velkou, hokajdo a ozdobné dýně, které jsem donesl z domu. Já, Adam, Filip, Petr a Patrik jsme obdělávali velké pole, které nám trvalo dvě hodiny a třicet minut. Martin šel pro vodu do potoku a pak šel do písku s Nikolou, potom se přidala Véna s Pájou, Petr a Patrik. V pondělí jsme od rodičů paní učitelky dostali dopis a mufiny.

- Erik Kostelan

Zahrada

Byli jsme na zahradě a s holkami jsme kopaly chodníček. Kopal i Franta, Patrik, Petr, Martin a Filip. Filip a Martin nosili hlínu a Magdalenka, já, Pája a Bea jsme vybíraly kamení, plevel a hlínu a házely ji do kýblů. Pak jsme si prokopaly záhonek a Bea ho uhrabala hráběmi. Po práci jsme si šly hrát na písek. S holkami jsme postavily velkou pískovou hromadu a do každé strany jsme vykopaly díry a udělaly si cestičky. I foto máme.

- Vendula Vaculová

Zahrada

Já jsem se dívala na dědu od Magdalenky jak sází bylinky. Potom jsem vyhrabala díry pro mochyně a s Magdalenkou jsme je zasadily a zpevnily kolem nich hlínu. Potom jsem šla s Martinem hrát si a skákat do písku, kdo doskočí nejdál. Martin doskočil nejdál. Dodělali jsme políčko a šli jsme na oběd.

- Nicol Janků

Páteční vyučování

V pátek jsme šli na zahradu a navíc přijel paní učitelky táta, který přivezl sazeničky od rostlinek a bylinky. S kluky jsme překopávali a zalévali políčko. Ještě předtím jsme zasadili hrášek, fazole a mrkev. Udělali jsme cestičky kolem našeho políčka, o které jsme se celé tři hodiny starali tak, že jsme trhali plevel, vytahovali kameny a potom nás napadlo, že to vše ještě jednou překopeme. S Filipem a Erikem jsme z pampeliškových květů vytvořili sluníčko, u kterého nás paní učitelka vyfotila. Potom jsme si museli půjčit kolečka, abychom mohli převézt hlínu zpět na políčko.

- Adam Kubiš

logo zaci sobe pruhledne modre tesne

ŘÁD ŠKOLNÍ ZAHRADY

 • Zákaz vstupu lidem, kteří nemají zájem o krásné prostředí školní zahrady!
 • K provětrání motorových vozidel slouží cesta! Kouření škodí vašemu zdraví a okolnímu prostředí!
 • Nejsme květinářství, a proto si trhejte květiny někde jinde!
 • Neodnášejte si naše výpěstky!
 • Chovejte se ohleduplně a dívejte se, kam šlapete!
 • Už předkové věděli, že se do ohně přikládá dřevem!
 • Pokud založíte oheň, postarejte se o jeho uhašení!
 • Na demoliční práce si voláme firmy!
 • Zákaz odhazování nedopalků, papírků a dalších odpadků, k tomu slouží popelnice!
 • Vše co si přinesete, si musíte také odnést a uklidit po sobě veškerý nepořádek!
 • Zahradu si navrhujeme a tvoříme sami, proto nám neničte naši práci.
 • Pokud máte čas a chuť, můžete se také zapojit.
 • Naše zahrada je přístupná všem, slouží k odpočinku a relaxaci.

Žáci „školy na konci světa“