D Družina

Mgr. Pavlína Majerová
Mgr. Pavlína MajerováTel: +420 776 002 011majerkap@seznam.cz
Gabriela Gabrhelová
Gabriela GabrhelováTel: +420 723 380 508Gabrhelova1@seznam.cz


Odpolední družina
od 11:00  do 16:00

Vánoční florbalové hry 2016

Ve středu 21. 12. 2016 proběhl druhý ročník vánočních florbalových her. Nejprve proběhly dovednostní soutěže. Na prvním stupni se nejlepším střelcem na prázdnou branku stal Bronislav Bruštík, zatímco nejlepší nájezdník, tedy ten kdo dokáže překonat brankáře ze samostatného nájezdu, se letos na prvním stupni nenašel. Na druhém stupni potom spolu sváděli urputný souboj o nejlepšího nájezdníka Dan Grebík a Kuba Jurásek a to tak dlouho, až jsme je nakonec jako vítěze museli vyhlásit oba dva. Jinak by tam stříleli jeden gól za druhým doteď.

Následoval turnaj tříd na prvním stupni. Hrálo se systémem každý s každým. Jako každý turnaj i tento měl své favority i outsidery. Vítězem se nakonec stala velice překvapivě třetí třída. Tři vítězství v řadě z toho dvě nad staršími spolužáky hovoří za vše. Následoval turnaj druhého stupně. Zde se hrálo trochu jinak. Žáci si mohli libovolně vytvořit své týmy, v kterých mohli být i učitelé. Celkem se turnaje zúčastnilo 8 týmů. Hrálo se systémem tzv. oboustranného pavouka. Vítěz šel na jednu stranu pavouka poražený na druhou. Dvě prohry potom znamenaly konec v turnaji. Turnaj to byl opravdu napínavý a vítězství nakonec vybojoval favorizovaný tým s exotickým názvem LULUJA ve složení Lukáš Uher, Lucka Uhrová a Jakub Jurásek. V tomto případě se tedy překvapení nekonalo. Ve finále jim marně vzdoroval a na druhém místě tak skončil tým PODDĚDINA, který si získal srdce většiny fanoušků svým útočným pojetím hry, nekonvenční rozehrávkou a hlavně krásnými góly největší hvězdy turnaje Adély Rapantové.

A potom to přišlo. Dva exhibiční zápasy mezi žáky druhého stupně a učiteli z celé školy. Nejprve vyzvali učitele žáci šesté a sedmé třídy. Zápas to byl od počátku extrémně vyrovnaný. Obě strany hrály tvrdě ale férově. Nekompromisní osobní souboje střídaly závary před oběma brankami. Zápas se nikomu nepodařilo strhnout na svou stranu a ten skončil remízou 1 : 1. Následoval zápas učitelů s žáky osmé a deváté třídy. V loňském roce tento starší žákovský výběr uštědřil učitelům památnou a pro učitele potupnou porážku. Učitelé tak nechtěli letos ponechat nic náhodě a již od prvních vteřin se vrhli do zápasu doslova po hlavě. Ovšem žáci nastolené tempo zachytili a odpověděli tvrdou nátlakovou hrou. Učitelům potom řádně zatápěli. Jedna šance střídala druhou, učitelé se s žáky rvali o každý metr tělocvičny. Učitelé však v hlavách měli loňskou porážku a hráli na hranici svých možností. Žáci jejich zaujetí pro hru a touhu po výhře trochu podcenili a z toho se zrodilo velice těsné vítězství 3 : 2 pro učitele.

Poděkování na závěr patří všem zúčastněným třídám, týmům, pomocníkům i divákům. Zejména pak divokému a nespoutanému kotli fanatických fanoušků z  páté třídy, kteří nejvýrazněji přispěli k perfektní atmosféře, která během vánočních florbalových her panovala.

foto Jiří Miškar: