Školy Březová – střední odborná škola, základní škola
a mateřská škola, Březová, okres Uherské Hradiště

L Lyceum

První maturity – didaktické testy společné části (+VIDEO)

Nejsou to ještě ani tři roky ode dne, kdy začali na naší škole studovat. V roce, kdy se otevřely (virtuální) brány naší střední odborné školy, totiž přestoupili tito studenti do druhého ročníku dálkové formy studia. Těch pár let uteklo jako voda a na naší škole se konají první maturitní zkoušky!

V prvních červnových dnech psali naši studenti didaktické testy společné části maturit, za dva týdny nás čekají ústní zkoušky. 

S úsměvem schovaným pod rouškou postupně během pondělí přicházeli a nervozita u řady z nich nebyla téměř poznat. Hned ráno čekala na dva odvážlivce matematika, odpoledne pak většina našich studentů absolvovala test z anglického jazyka. 

V úterý ráno měli před sebou všichni už jen test z českého jazyka a literatury. Ještě před jeho zahájením ke všem shromážděným studentům promluvil pan ředitel a zdůraznil význam tohoto historického okamžiku – první maturity ve „Školách na konci světa“! Společně s panem starostou popřál také studentům úspěšné složení všech zkoušek.

A kdo jsou vlastně „naši dálkaři“? Proč zvolili zrovna tuto formu studia? Mezi letošními maturanty najdete úspěšné fotbalisty, talentovaného krasobruslaře i další sportovce, jednoho nadějného filmaře i několik mladých aktivních lidí, kteří současně pracují nebo studují v zahraničí. Někteří zvolili dálkovou formu také ze zdravotních důvodů. 

Tak jako s úsměvem v pondělí i úterý přicházeli, tak také většinou odcházeli. Pevně věříme, že „zkoušku dospělosti“ se podaří zvládnout všem!

 

Foto: Danka Michalcová

Uložit nastavení
Předvolby uživatele cookies
Používáme soubory cookie, abychom vám zajistili co nejlepší zážitek z našich webových stránek. Pokud používání souborů cookie odmítnete, nemusí tyto webové stránky fungovat podle očekávání.
Přijmout vše
Odmítnout vše
Marketing
Soubor technik, které mají za předmět obchodní strategii a zejména průzkum trhu.
Quantcast
OK
Odmítnout