Školy Březová – střední odborná škola, základní škola
a mateřská škola, Březová, okres Uherské Hradiště

První maturity – didaktické testy společné části (+VIDEO)

Nejsou to ještě ani tři roky ode dne, kdy začali na naší škole studovat. V roce, kdy se otevřely (virtuální) brány naší střední odborné školy, totiž přestoupili tito studenti do druhého ročníku dálkové formy studia. Těch pár let uteklo jako voda a na naší škole se konají první maturitní zkoušky!

V prvních červnových dnech psali naši studenti didaktické testy společné části maturit, za dva týdny nás čekají ústní zkoušky. 

S úsměvem schovaným pod rouškou postupně během pondělí přicházeli a nervozita u řady z nich nebyla téměř poznat. Hned ráno čekala na dva odvážlivce matematika, odpoledne pak většina našich studentů absolvovala test z anglického jazyka. 

V úterý ráno měli před sebou všichni už jen test z českého jazyka a literatury. Ještě před jeho zahájením ke všem shromážděným studentům promluvil pan ředitel a zdůraznil význam tohoto historického okamžiku – první maturity ve „Školách na konci světa“! Společně s panem starostou popřál také studentům úspěšné složení všech zkoušek.

A kdo jsou vlastně „naši dálkaři“? Proč zvolili zrovna tuto formu studia? Mezi letošními maturanty najdete úspěšné fotbalisty, talentovaného krasobruslaře i další sportovce, jednoho nadějného filmaře i několik mladých aktivních lidí, kteří současně pracují nebo studují v zahraničí. Někteří zvolili dálkovou formu také ze zdravotních důvodů. 

Tak jako s úsměvem v pondělí i úterý přicházeli, tak také většinou odcházeli. Pevně věříme, že „zkoušku dospělosti“ se podaří zvládnout všem!

 

Foto: Danka Michalcová

Save
Cookies user prefences
We use cookies to ensure you to get the best experience on our website. If you decline the use of cookies, this website may not function as expected.
Accept all
Decline all
Marketing
Set of techniques which have for object the commercial strategy and in particular the market study.
Quantcast
Accept
Decline